עורך דין צווארון לבן

עבירות צווארון לבן מתייחסות בעיקר למספר סוגי עבירות – עבירות מרמה והפרת אמונים,מתן ולקיחת שוחד, עבירות מס , גניבה בידי עובד או מורשה,הלבנת הון ועוד

משרדי ייצג בהצלחה רבה בתיקי צווארון לבן שונים. מהמתוקשרים שבהם – תיק “הרב והניצב” בו ניצב בדימוס נחשד בקבלת שוחד מהרב פינטו. תיק זה נוהל יחד עם משרדו של עורך הדין המכובד יהושע רזניק.

הניצב היה צפוי לעונש חמור ביותר אך לאחר מספר שנים בהן נוהל התיק, אשר כלל כמות חומר עצומה, חקירות במחלקה לחקירות שוטרים, ישיבות עם פרקליט המדינה ועוד – לא נשאר זכר לעבירות שוחד בתיק והוא הסתיים בענישה קלה ביותר.

תיק מתוקשר נוסף הינו תיק בו היה חשד להעלמת מס על יבוא אלכוהול בערך של כ 20 מיליון ₪. גם כאן התיק כלל כמאה קלסרים עם חומר ראיות רב.

הנאשם היה צפוי לעונש של כחמש שנות מאסר אך לאחר שהתחלנו לשמוע עדים רבים בתיק, הצלחנו להגיע להסדר מקל ביותר והנאשם שוחרר מהכלא לאחר כ 12 חודשים בלבד(!).

תיקים אלו מנוהלים על ידי בדיסקרטיות, ללא חשיפה תקשורתית מיותרת, במקצועיות בלתי מתפשרת, עד לקבלת התוצאה הטובה ביותר בנסיבות התיק.

עבירות שקשורות בכסף שמועלים בו מנהלים בכירים בארגונים נקראות עבירות צווארון לבן, זאת כמטאפורה ללבוש המחויט של איש עסקים, מנהל בכיר. מדובר בדרך כלל בסכומי כסף גדולים שאותו מנהל פשוט גונב באופן ישיר מהארגון שבו הוא משמש כמנהל תוך כדי שימוש לרעה בסמכויות שיש לו או באישורים והרשאות לביצוע פעולות בחשבון הבנק של הארגון. אפשרות נוספת היא קבלת טובות הנאה, כמוה כגניבה לכל דבר ועניין. על מנת להיחלץ מאישומים כאלה צריך לשכור את השירותים של עורך דין צווארון לבן מנוסה ומיומן שמכיר את התחום הזה ויידע איך יהיה הכי נכון לטפל בכל תביעה, תלונה או תיק.

עולם המשפט מסועף ומלא בתת תחומים. המשמעות היא שעורכי הדין מתמקצעים בתחום אחד או כמה תחומים שמשיקים אלה לאלה ולכן חשוב מאד למצוא עורך דין צווארון לבן שמתמחה בתחום זה על מנת שיכיר לעומק את דקויות החוקים והתקנות וכך יידע לתת לכל לקוח שלו את השירות המשפטי הטוב ביותר, זה שהכי מתאים למצב או לסיטואציה שלו. אין זה מקצועי להציע ייעוץ או ליווי משפטי מצד מי שלא מומחה בתחום זה ויהיה זה גם לא אחראי מצדו של הלקוח שלא בטוח שיוכל לסמוך על אותו עורך דין.

המשמעויות של עבירות צווארון לבן

הבעיה החברתית של עבירות מסוג צווארון לבן היא השימוש לרעה של החזקים יותר והעשירים בכוח שיש להם רק מפאת היותם מנהלים בכירים. הם מנצלים לרעה כוח או מעמד שיש להם ובכך בעצם רומסים את אלה הנחותים מהם במעמד או במצב הכלכלי. עורך דין צווארון לבן יידע להסביר גם את זה ללקוח שלו אשר נאשם בעבירות מעילה בכספי הארגון וגם אם יידע שהוא אשם בעבירות המיוחסות לו, יידע איך יהיה הכי נכון להתנהל מבחינת התביעה שלו.

לימור הלוי – עורכת דין פלילי מנוסה ובעלת הכרות מעמיקה עם עולם העבירות צווארון לבן במדינה, היא הכתובת לפנות אליה לייעוץ או ליווי בתחום זה.

כאשר מדברים על עבירות צווארון לבן מתכוונים לחלק מעולם המשפט הפלילי. מדובר בעבירות של גניבת כספים מארגון (משרד או מקום עבודה, למשל) והגניבה הזאת יכולה להתבצע בכמה אפשרויות – אפשרות אחת היא האפשרות הישירה של גניבת כסף מזומן מקופה או העברת סכומי כסף גדולים ישירות מחשבון הבנק של הארגון והאפשרות השנייה היא עקיפה, כלומר מעילה בכספים או מתן טובות הנאה או שוחד. ברוב המקרים מי שמואשם בביצוע עבירות אלה יהיו מנהלים בכירים בארגון, שכן להם יש את הגישה לכספים ולתזרים המזומנים של החברה והם בעלי חתימה והרשאה לביצוע פעולות בסדר גודל של סכומים גדולים.

איך מתמודדים על האשמה של עבירות צווארון לבן?

כאמור, מדובר בעבירות פליליות ולכן אם יש חשש או שמוגשת תביעה על עבירות צווארון לבן כלפי אדם זה או אחר, הדבר הראשון שעליו לעשות זה לשכור את השירותים של עורך דין פלילי מוסמך ומנוסה שמכיר את עולם העבירות האלה ויידע להבין לעומק את המשמעויות של ההאשמות או של התביעה. מנהל בארגון, בכיר ככל שיהיה, לא מומלץ לו לצלוח תביעה כזאת בייצוג עצמי, שכן לא בטוח שהוא יוכל להבין לעומק את ההשלכות של ההאשמות האלה על העתיד שלו ולא יידע בדיוק את דקויות החוק. מכאן שייצוג על ידי עורך דין פלילי מוסמך הוא הדבר הנכון לחשוב עליו.

המשמעות הקרימינולוגית של עבירות מסוג זה

המשמעות של עבירות צווארון לבן היא שאלה שנחשבים לעשירים והחזקים בחברה עושים שימוש לרעה בכוח או סמכות שיש בידיהם וכך גונבים את כספם של אנשים אחרים, מועלים באמון שלהם וכך מגדילים את ההון הפרטי שלהם על חשבונם של אחרים. החשש הוא שעבירות אלה יכולות להוביל לשחיתות שלטונית גם במוסדות רשמיים וממלכתיים ולכן חשוב לטפל בהן ביד קשה, ולו למען יראו וייראו, מכאן החשיבות של ייצוג על ידי עורך דין.

מחפשים עורך דין המתמחה בעבירות צווארון לבן? לימור הלוי היא הכתובת שלכם! עם ניסיון רב ועשיר שהקנו לה ידע מעמיק בתחום זה, איתו תוכל לסייע ולייעץ לכם.

צור קשר

דילוג לתוכן