נהיגה תחת השפעת אלכוהול – לא משחק ילדים

המחוקק ובתי המשפט נוטים לראות בחומרה נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים מסוכנים, ובהתאם לכך הענישה איננה קלה. באופן עקרוני מטילים על נהיגה בשכרות שלילה של שנתיים, ולכך עשויים להצטרף עונשים נוספים בהתאם לנסיבות המקרה. לפיכך, אם נתפסתם נוהגים בשכרות כדאי מאוד שתפנו במהירות אל עורך דין המתמחה בדיני תעבורה, אשר יפעל למענכם להקלת הענישה ואף לזיכוי במידת האפשר.

למידע נוסף לחצו כאן

מהי בעצם נהיגה בשכרות

אולי תתפלאו לשמוע שהחוק דווקא כן מתיר לנהוג עם רמה מסוימת של אלכוהול בדם. לפי פקודת התעבורה מותר לנהוג עם רמה של עד חמישים מ”ג אלכוהול ב- 10 מ”ל דם, או מאתיים ארבעים מק”ג אלכוהול בליטר אוויר נשוף. כל הנתפס נוהג עם רמה גבוהה מכך נחשב לשיכור וכן כל מי שנתפס שותה בשעת הנהיגה וכל מי שנמצאו בגופו סמים מסוכנים – לרבות מריחואנה. עוד יש לדעת כי החוק מחמיר עם אוכלוסיות מסוימות, הן ברמת האלכוהול המותרת והן בענישה. מדובר באנשים שהינם נהגים חדשים או צעירים (מתחת לגיל 24), וכן נהגי רכבים ציבוריים ומסחריים. עבור אנשים אלו הרף נמוך יותר ועומד על עשרה מ”ג אלכוהול במאה מ”ל דם, וכן חמישים מק”ג בליטר אוויר נשוף.

נהיגה בשכרות שלילה

איזה עונש צפוי לנוהגים בשכרות

כאמור, נהיגה תחת השפעת אלכוהול עלולה להוביל לענישה חמורה עבור הנהג. ראשית, הענישה מתחילה בשלילת רישיון נהיגה למינימום של שנתיים אלא אם התקיימו נסיבות מיוחדות שאותן הצליח עורך הדין להראות בבית המשפט לתעבורה. יתר עם כן, אם מדובר בעבירה שנייה של נהיגה תחת השפעה לאורך השנה האחרונה, הפסילה המינימלית עומדת על ארבע שנים. מעבר לכך, הנסיבות עלולות להיות הרבה יותר חמורות אם מדובר בנהג בעל הרשעות חמורות, אם כתוצאה מהנהיגה בשכרות נגרם נזק לרכוש, וכמובן שאם היו נפגעים – אז בהחלט עלולים להיות עונשי מאסר בפועל.

כאמור, נהגים צעירים וחדשים שנתפסו נוהגים בהשפעת משקאות משכרים מקבלים התייחסות יותר מחמירה על פי חוק. במקרה שלהם תוטל על נהיגה בשכרות שלילה של שנתיים ולכך יצטרף לא פעם הצורך להוציא מחדש את הרישיון. כלומר, יהיה צורך לעבור מחדש את התיאוריה והטסט ואף לעבור בדיקות של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, כאשר ההליכים מתמשכים על פני תקופה ורק לאחר השלמתם מתחילה מחדש תקופת המבחן בת השנתיים של הנהג החדש.

חשיבות הפנייה לעורך דין

למרות האמור לעיל, הניסיון מראה כי לעיתים קרובות לא מטילים השופטים שלילה של שנתיים על מי שנתפס נוהג בשכרות. זאת בזכות עבודתם של עורכי הדין המייצגים, המביאים בפני בית המשפט טיעונים להקלת העונש, למשל רמה נמוכה מאוד של אלכוהול בדם, נסיבות חייו של הנאשם, היותו אדם נורמטיבי ומועיל לחברה, ועוד. זאת בנוסף לטיעונים העשויים לפסול ראיות ולהביא לזיכוי מכל וכל, עקב התנהלות בלתי נכונה של השוטרים, בעיות במכשירי הבדיקה, ועוד. לפיכך חשוב להתייעץ בהקדם עם עורך דין מנוסה ובקיא בתחום.

לפרטים נוספים ולהתייעצות עם עורך דין למחיקת רישום פלילי, הנכם מוזמנים לפנות אל משרדנו בטלפון 052-2565670.

 

 

 

 

צור קשר

דילוג לתוכן